27.02 – I urodziny Klubu “Mamy z Bielan” – relacja

by

W sobotę 27.02.2010 odbyła się uroczystość I-go jubileuszu działalności Klubu ,,Mamy z Bielan”, które odbyło się w  Bielańskim Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej 9a. Część oficjalna uroczystości odbyła się w Sali Teatralnej, gdzie przywitała gości założycielka Klubu „Mam z Bielan’’ – Joanna Leszczyńska- Kudłaciak. Joanna wyraziła swoją radość z faktu, że założony przez nią Klub od roku funkcjonuje i przyciąga coraz większą liczbę bielańskich mam i tatusiów. Bez wsparcia lokalnych władz oraz wielu instytucji Klub nie miałby szans istnienia, dlatego też Joanna złożyła podziękowania za pomoc i wsparcie tych organizacji.

Gratulacje z okazji I-go jubileuszu działalności  Klubu

Mam z Bielan złożyli znakomici goście, którzy uświetnili tę uroczystość obecnością swoją a często też swoich pociech: Zbigniew Dubiel- burmistrz Gminy Warszawa Bielany, który oprócz tradycyjnych gratulacji przekazał Klubowi kuferek prezentów dla dzieci, Grzegorz Pietruczuk- z-ca burmistrza, który przybył na uroczystość wraz  z synkiem , Joanna Dolińska-Dobek z Biura Polityki Społecznej, m.st.W-wy wraz z córeczką, Bożena Walo z Wydziału Oświaty i Wychowania z dziećmi,  Joanna Boldyn – dyrektorka Bielańskiego Domu Kultury przy ul. Cegłowskiej 39, Dorota Tondera- dyrektorka Bielańskiego Centrum Edukacji Kulturalnej przy ul. Szegedyńskiej 9a, Ilona Soja-Kozłowska- radna PO, która przybyła z całą rodziną oraz Sylwia Chutnik- założycielka Fundacji MaMa, autorka książki ,, Kieszonkowy atlas Kobiet ”.  Założycielka podziękowała także za pomoc i wsparcie nieobecnym paniom Zofii Gajewicz i Joannie Radziejewskiej. Po gratulacjach, wyrażonych przez powyższe osoby przedstawiono prezentację multimedialną z rocznej działalności Klubu w wykonaniu Małgorzaty Krasny-Szyszkiewicz. Ostatnim punktem oficjalnej części uroczystości była prezentacja multimedialna pt: „Mamy Fit” dotycząca zajęć dla mam z dziećmi od 3 miesiąca do 4 roku życia. Ćwiczenia te są dostosowane dla mam i ich pociech,  a ambasadorką akcji jest założycielka Klubu Mam- Joanna Leszczyńska.

Po części oficjalnej wszyscy goście zostali zaproszeni do skorzystania z bufetu, sponsorowanego przez Urząd Gminy Bielany oraz na ciasta, upieczone specjalnie na tę okazję przez klubowe mamy i owoce. Podczas, gdy rodzice delektowali się pysznymi przekąskami dzieci zostały zaproszone do sali lustrzanej- tam czekały już na nie dziewczyny- animatorki z fundacji „Sto Pociech”, które przy użyciu instrumentów , a także zorganizowanych gier i zabaw umilały czas najmłodszym milusińskim. Aby tradycji stało się zadość podczas uroczystości goście zostali zaproszeni na wspaniały tort urodzinowy w wykonaniu córki Joanny- Mileny. Degustacjom, dyskusjom i radości najmłodszych nie było końca…

Relację przedstawiła: Anna Knapińska (uczestniczka spotkań Klubu Mam z Bielan)

Reklamy

%d blogerów lubi to: