18.05- zajęcia ogolnorozwojowe od 1,5 roku do 2,5 lat oraz zajęcia na kręgosłup z elementami jogi

by

W ramach obchodów Europejskiego Roku Walki z Wykluczeniem Społecznym w Dzielnicy Bielany w dniach 17-21 maja 2010 roku zapraszamy na spotkanie we wtorek 18 maja 2010 roku do  Klubu Mam i Tatusiów na Bielanach „Mamy z Bielan”.

Spotkanie będzie miało dwie części:

10.30-11.10 zajęcia ogólnorozwojowe dla mam z dziećmi w wieku od 1,5 roku do 2,5 lat.

Program zajęć ukierunkowany jest na wszechstronny rozwój dziecka, składają się na niego zabawy paluszkowe, muzyczne, plastyczne, masażyki i inne elementy pedagogiki zabawy a także ruchu rozwijającego W. Sherborne, wykorzystujące wszystkie zmysły dziecka. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję pobawić się w towarzystwie rówieśników, rozwinąć swoje zdolności, umiejętności językowe, z myślą o mamach będą poruszane tematy związane z etapami rozwoju dziecka i możliwościach wspierania malucha każdego dnia.

Zajęcia poprowadzi Małgorzata Krasny-Szyszkiewicz – nasza klubowa mama.


11.30-12.30 zajęcia na kręgosłup z elementami jogi

Należy zabrać strój na zmianę!

Ćwiczenia są oparte na jodze, z wykorzystaniem elementów postawy tai chi, rozciągania, elementów rozgrzewki do masażu shiatsu, jest to też praca z energią. Przygotowana przez prowadzącą sekwencja jest bardzo organiczna, na przykład przy pozycjach w siedzeniu dużo uwagi poświęcone będzie samej postawie siedzenia. Każdy element ruchu to osłanianie kręgosłupa. Większość problemów z kręgosłupem bierze się z braku świadomości własnego ciała. Agnieszka chce przekazać mamom, jak dbać o kręgosłup, co jest najważniejsze w postawie. Nauczyć je, jak prawidłowo się schylać, prawidłowo podnosić. Dzieci mogą i chcą ćwiczyć razem z mamami i ćwiczenia są przygotowane w ten sposób, aby je w to włączyć.

Zajęcia poprowadzi Agnieszka Papis – nasza klubowa mama.


Termin i miejsce:

18 maja 2010 r. (wtorek)

godz.: 10.30 – 12.30

Klub Mam i Tatusiów na Bielanach

Młodzieżowy Dom Kultury

Ul. Cegłowska 39

Reklamy

%d blogerów lubi to: