22.06.2010 Zabawy ruchowe metodą Weroniki Sherborne

by

Zapraszamy na wspólne zabawy ruchowe metodą Weroniki Sherborne.

Wtorek, 22.06.2010, Bielański Dom Kultury na ul. Cegłowskiej 39 w godz.11.00- 12.30

Oto zaproszenie od prowadzącej zajęcia pani Agnieszki Grabek:


„Zapraszam na zajęcia adresowane do rodziców i dzieci. Zabawy ruchowe, na które zapraszam dzieci z Państwa klubu wraz rodzicami, prowadzę korzystając z metody opracowanej przez Weronikę Sherborne. Nazywa się ona „metodą Ruchu Rozwijającego”.

Oparta jest na prostych ćwiczeniach fizycznych wykonywanych samodzielnie przez dziecko, w parze z rodzicem bądź w większej grupie osób. Udział w zabawach ma na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia swojej siły, sprawności oraz rozwijania możliwości ruchowych.

Ćwiczenia te umożliwiają zaspokojenie podstawowej potrzeby psychicznej dziecka – potrzeby bezpieczeństwa. Wspólna aktywność jest bowiem formą naszego komunikowania się z innymi ludźmi, poznawania ich, rozumienia sygnałów, które do nas wysyłają i właściwego reagowania na nie.

Podczas ćwiczeń patrzymy sobie w oczy, uśmiechamy się do siebie, głaszczemy się, tulimy. Mówimy tym samym, że się akceptujemy, lubimy, kochamy. Wzajemna więź dziecka z rodzicem staje się głębsza.

Są to raczej nasze doświadczenia ruchowe, cielesne i emocjonalne niż normalne ćwiczenia. Wspólna zabawa przynosi radość, śmiech i poczucie bliskości.

Fajnie się bawimy, więc jeszcze raz gorąco zapraszam. „

Agnieszka Grabek

psycholog

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr10

Osoby, które chcą wziąć udział w zajęciach ze względów organizacyjnych prosimy o kontakt mailowy mamybielanskie@gmail.com lub telefoniczny 695582415.

Zapraszamy serdecznie!

Reklamy

%d blogerów lubi to: